Quantcast
Channel: Сайт управління освіти Шепетівського міськвиконкому
Viewing all 1554 articles
Browse latest View live

Зустріч педагогів Шепетівки та Бердичева

$
0
0

     20 квітня 2017 року відбулася чергова зустріч міжпредметної творчої групи вчителів основ здоров’я за темою «Вплив національного менталітету у формуванні культури здоров’я українців». Вчителі побували у місті Бердичеві, де відвідали навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія-ліцей» №10. Колектив цікаво і яскраво презентував свій заклад. Дякуємо колегам за щирість та гостинність. А також вчителі відвідали музей Джозефа Конрада, що знаходиться на території монастиря Кармелітів, познайомилися з історією міста Бердичева, його пам’ятними і визначними місцями. Зустріч пройшла цікаво та плідно.

МАЛА І ВЕЛИКА БАТЬКІВЩИНА

      Що сприяє розвитку національно-патріотичного виховання: рідна домівка, батьківська мудра порада, традиції та звичаї нашого народу чи повага до символів своєї держави?!! Так, з усього цього виростає патріотизм. Розвитку патріотичного виховання дітей сприяє проведення масових позакласних заходів, а інколи досить почути про одну життєву долю вояка-патріота українця і пробудити у присутніх свідому причетність до цілої історії своєї землі. А сьогодні ми запрошуємо до гостини пам’ять. Саме вона, крізь віки, здатна донести до нас події, які пережили наші предки. І допоможе в цьому всім відома форма виховної роботи звичайна заміська екскурсія в м. Бердичів Житомирської області.

     Наша група вчителів на чолі з методистом управління освіти Вихівською Г.Б. зупинилися біля старовинної архітектурної пам’ятки ХІІ століття, яка за історичним подіями змінювали своє призначення із фортеці до монастиря. Дізнаємося пізніше, що споруда пов’язана із відомим родом Тишкевичів. А далі ціла історія. Ми дізнаємося про першу появу на бердичівській землі «кармелітів босих», римо-католицького собору, про сумну історію зникнення ікони Божої Матері Бердичівської…

     Бердичів – місто чотирьох культур. Нам пощастило відвідати музей відомого британського письменника Джозефа Конрада із інтерактивною експозицією, створеного за підтримки української влади та Міністерства культури і національної спадщини Польщі. Виходець з бердичівською землі, поляк за походженням, людина, якій із сімнадцяти років прийшлося прокладати самостійний шлях у життя… Досконало знав чотири мови: польську, французьку, англійську, українську. Останній він ніколи не зраджував. Опанувавши морську справу, став капітаном торгівельного корабля. Мандрував, багато вчився, писав і не помічав як його ім’я стає дедалі відоміше у Великій Британії… Проте його ніколи не покидала думка повернутися до своєї маленької і великої батьківщини…

     В програмі відвідин Бердичева, як потім ми переконалися, це не останнє цікаве місце, з яким ми зустрічалися із захопленням і переконувалися не один раз – це українська історія, моя земля, історія мого народу.. Культові споруди, які досі функціонують і збирають свої приходи, збирають не один десяток, сотню екскурсантів, вражають своїм архітектурним стилем, своїм походженням, своєю історією. І як жахливо, що за радянських часів вони мало не зникли: одних перетворювали у складські приміщення, інші перебудовували в спортзали, професійні школи, кабінети чиновників, руйнуючи їх красу та велич.

     Такими перед нашими очима постали римо-католицький Варваринський костел , де свого часу вінчався із коханою Евеліною Ганською французький письменник Оноре де Бальзак; собор святого Миколая Чудотворця. Проте скільки їх було просто хижацькі знищено комуністичною владою. І ця краплина почутої нами історії спонукає до роздумів про справжній національний здобуток, самостійність у своїх національних справах, житті, про істинний патріотизм.

      Попереду нас очікували педагоги та учні навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія-ліцей» №10. Цікава зустріч з колегами , однодумцями , справжніми майстрами своєї справи, презентація учнівської команди «Економія. Енергія. Екологія», чудова екскурсія по закладу. І тут байдужих не було: записи в блокноти, знайомство з досвідом, фотографування.

      І знову нас чекає екскурсовод у музеї історії міста Бердичів, після якої ми зрозуміли чому до початку ХХ століття м. Бердичів був одним із п’яти найвідоміших та розвинутих міст України після Одеси, Харкова, Києва… Історичні постаті відомі і маловідомі, проте їх внесок неоцінений для нашого пізнання великої і маленької Батьківщини. Відомі полководці, поети,письменники, художники, спортсмени, тренери, заможні мешканці міста, які жили тут і багато зробили для його процвітання.

     В місті від початку його заснування було багато євреїв. Це були лікарі, торгівці, кравці, пивовари, аптекарі, вчителі…і звичайні маленькі і дорослі мешканці Бердичіва. Страшні події Другої світової війни у 1941-1944 роках чорним птахом забилися в віконця кожної еврейської родини. Наказ Геббельса знищувати всіх «юдів» швидко охопило містечко. Знайшлися смійливі люди, які забирали єврейських діток до себе, переховували жінок. Прізвища цих сміливих городян викарбовано сьогодні на стіні в музеї Єврейства, який ми теж не могли не відвідати. З сумом і печаллю змінюються кадри на моніторі. Звук метроному. Скорбота. Бо більше 15 тисяч мирного єврейського населення було вивезено за місто, на аеродром, де радянськими військовополоненими за наказом фашистської влади були вириті рови для розстріляних ні в чому не повинних євреїв. А потому, відряджали команду німецьких солдат добивати напівживих дітей лопатами. Як засвідчив екскурсовод, лишилися свідки тих жахливих часів. До сьогодні вони не можуть забути весь жах голокосту . Так і це краплина нашої з вами історії. Єврейська мудрість говорить «Ми маємо жити сьогоднішним днем, бо вчорашній день вже відійшов і він не повернеться, а завтрашній може не наступити».

    Ми всі поверталися з Бердичева переповнені емоціями. Кожен зробив своє відкриття і свої висновки . Патріотизм це не тільки гарні гасла, вишиванка і колоритна панорама національних традицій. Це ще здатність без остраху захищати своє національне, бачити в усьому причетність і ні в якому разі не забувати хто ми. Ми виховуємося на спадщині, ми маємо її берегти, пам’ятати і нікому не давати права знищувати нашу історію і пам'ять про неї. В цьому справжній патріотизм: в дні минулому, в сьогоденні, щоб бути впевненим в майбутньому.

Вчитель Шепетівської школи-гімназії Кравчук О.В. 24 квітня 2017 року


Засідання круглого столу у ЗОШ№1

$
0
0

    19 квітня у ЗОШ №1 відбулося засідання круглого столу в рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу у загальноосвітньому навчальному закладі» за участю Гриб’юк Олени Олександрівни, наукового керівника експерименту, кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, заступника начальника управління освіти Музики Т.В., завідуючої методкабінетом управління освіти Петрук Г.Г., директора школи Собчук Н.М., методиста управління освіти Громика Т.В. Також учасниками круглого столу були учні, батьки і вчителі - саме ці люди, які будують Нову українську школу.

 

Віллард Дагет, голова Міжнародного центру лідерства в освіті (ICLE ), писав: "Світ, у якому доведеться жити нашим дітям, змінюється у чотири рази швидше, ніж наша освіта". Тому, на думку учасників круглого столу, школа має бути в авангарді суспільних змін, відповідати викликам сьогодення. Участь в експерименті активізує пізнавальну діяльність школярів, сприятиме їх інтелектуальному розвитку, навчить користуватися отриманими знаннями у процесі науково-дослідної роботи, сформує їх життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.

 

     За підсумками круглого столу науково-методична рада виробила рекомендації :

1. У плані поліпшення матеріально-технічної бази:

1.1. Оснащення сучасною комп'ютерною технікою.

1.2. Оновлення медіацентру.

1.3. Введення у штатний розпис лаборанта по обслуговуванню комп'ютерної техніки.

2. У плані методичного забезпечення:

2.1. Складання авторських програм для елективних курсів.

2.2. Самоосвіта вчителів.

2.3. Проведення педради «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі».

2.4. Участь у семінарах, конференціях з теми.

3. У навчальному процесі:

3.1. Розширення варіативної складової навчального плану .

3.2. Посилення інтегративного підходу в організації навчально-виховного процесу; інтеграцію змісту освіти пропонується здійснювати шляхом введення в навчальний процес інтегрованих навчальних курсів;

3.3. Посилення практичної спрямованості навчально-виховного процесу шляхом введення в навчальні плани практикумів, інтерактивних та колективних форм роботи;

3.4. Збільшення самостійної роботи школярів (проектування, дослідницька та експериментальна діяльність, реферування);

3.5. Посилення інформаційно-комунікаційної компетентності учнів (широке застосування у навчальному процесі ІКТ).

Піонтковська Г.Р., заступник директора з навчально-виховної роботи, координатор проекту

Обласний семінар методистів суспільно-гуманітарних дисциплін

$
0
0

Кожна дитина, незалежно від її здібностей, має право на успіх в житті,

на максимальне розкриття власних здібностей,

яке може запропонувати якісна освіта…

Лілія Гриневич

      20 квітня 2017 року в Хмельницькому ОІППО відбувся обласний семінар методистів суспільно-гуманітарних дисциплін з питання «Інформаційно-освітнє середовище як умова налагодження успішної взаємодії з педагогами області для забезпечення реалізації ідей концепції «Нової української школи»». Учасники семінару долучилися до обговорення концепції як ідеології реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році; у практичній частині розглянули формулу «Нової української школи», що складається з 8 базових компонентів:

  • нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
  • педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
  • умотивованого учителя, який має свободу творчості й розвивається професійно.
  • орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
  • наскрізного процесу виховання, який формує цінності.
  • нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
  • децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію.
  • справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

        Під час секційної роботи методистів гуманітарних дисциплін Грищук Ольга Вікторівна, учитель української мови та літератури ЗОШ №6, презентувала свої напрацювання з питання «Використання ІКТ та хмарних технологій на уроках української мови та літератури як засобу формування інформаційної компетентності, активізації пізнавальної діяльності учнів».

Адресний семінар учителів української та зарубіжної літератури

$
0
0

Компаративний метод – це метод майбутнього,

який допомагає сформувати творчого читача

із самостійним критичним мисленням…

    21 квітня 2017 року на базі Шепетівської ЗОШ №1 відбулося засідання адресного семінару вчителів зарубіжної літератури, української мови та літератури з проблеми «Технологія компаративної інтерпретації творів української та зарубіжної літератур у їх родовій та жанровій специфіці».

    Гоняк Оксана Василівна, учитель зарубіжної літератури ЗОШ №1, презентувала учасникам семінару урок зарубіжної літератури в 5 класі з теми "Туве Янсон "Капелюх чарівника"і Василь Королів-Старий «Хуха Моховинка». Персонажі твору, втілення в них ідей доброти, щирості, сімейних цінностей". На уроці вчитель використовувала різні інноваційні методи і форми навчання. Учні виразно читали, переказували текст, виділяли ключові епізоди твору, їх коментували, висловлювали власні судження про прочитане, працювали в парах, складали порівняльну характеристику героїв творів зарубіжної та української літератур.

      Учасники семінару вкотре переконались, що використання компаративного аналізу художніх творів допомагає реалізувати завдання сучасної літературної освіти, підвищити загальнокультурний рівень розвитку учнів, сформувати в них стійкі уявлення про різноманітність світу, виховати толерантне ставлення до людей інших національностей. Застосування такого аналізу текстів вимагає від учителя вміння формувати ефективні моделі уроків з використанням інтерактивних методів навчання, засобів художньої культури; розробки дидактичного матеріалу для проведення уроків, використовуючи сучасні інформаційні технології.

Відбулася колегія управління освіти Шепетівської міської ради

$
0
0

      27 квітня 2017 року в Будинку освіти відбулася колегія управління освіти Шепетівської міської ради під керівництвом начальника Тихончук Л.І. Освітяни розглянули та обговорили такі питання:

1. Про управлінську діяльність керівників ПНЗ, МНВК щодо виконання статті 8 Закону України «Про позашкільну освіту» щодо ефективності організації навчально-виховного процесу

2. Про виконання колективного договору між управління освіти Шепетівської міської ради і міським комітетом профспілки працівників освіти та затвердження нового колективного договору на 2017-2020 роки

3. Про виконання рішення колегії управління освіти від 21.04.2016 протокол 2/1 « Про управлінську діяльність керівників загальноосвітніх навчальних закладів щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 607 « Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими потребами»

Басистюк Л.Д., головний сеціаліст міськуо

Обласний семінар АКІЗО в Шепетівському НВК№3

$
0
0

    26 квітня 2017 року на базі Шепетівського НВК №3 відбувся обласний семінар Асоціації керівників інноваційних закладів освіти Хмельницької області з питання «УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ СТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО НАВЧАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ».

      У семінарі взяли участь 42 учасники, Дупляк Т.В., заступник директора департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, Гуменюк В.В., завідувач кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО, Орловська Н.М., методист кафедри менеджменту та освітніх технологій ХОІППО, Можейко Г.П., керівник АКІЗО.

      Учасники семінару мали змогу побачити структуру навчальної роботи Шепетівського НВК№3, відвідали музей школи, ознайомились з навчальними кабінетами і тренажерним залом військового ліцею, з його традиціями: обітниця ліцеїста, прощання з прапором ліцею, передача курсівок, з елементами методики розвивального навчання в початкових класах, майстер-класом Ніколайчук А.Д., ляльковим театром «Дивограй».

Засідання динамічної групи вчителів української мови і літератури

$
0
0

       27 квітня у НВК №3 відбулося засідання динамічної групи учителів української мови та літератури з питання «Додавання сторонніх віджетів та посилань на корисні ресурси в блозі». Керівник групи О.А.Громик, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №8, ознайомила колег зі специфікою наповнення контентом блогу віджетами, особливостями їх змістового наповнення та оформлення, посиланнями на інші ресурси. По завершенню роботи учасники засідання обговорили найактуальніші проблеми, що виникають у роботі вчителя-словесника.

Проблемний семінар у Кременці

$
0
0

     Відбувся виїзний проблемний семінар вчителів трудового навчання загальноосвітніх навчальних закладів міста Шепетівки. Освітяни вирішили відвідати м. Кременець не тільки тому, що це одне з найкрасивіших малих міст України, а перед усім для того, щоб обговорити питання «Ролі та місця вчителя в професійній орієнтації старшокласників» із викладачами Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка.

     Гуманітарно-педагогічна академія – один із найстаріших навчальних закладів України, яка веде свою давню історію від існування у формі гімназії, ліцею, семінарії, учительського та педагогічного інститутів, педагогічного училища, педагогічного коледжу та стала у минулому першовитоком для Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сьогодні на трьох факультетах функціонують 12 кафедр, на яких науково-педагогічну роботу здійснюють близько двохсот фахівців високої кваліфікації.

     Делегацію учителів із м.Шепетівки гостинно зустрів ректор академії професор Афанасій Ломакович , який яскраво презентував навчальний заклад, познайомивши із його історією та сьогоденням. А далі учителі продовжили роботу на кафедрі теорії і методики трудового навчання та технологій. Завідувач кафедри -доктор педагогічних наук, доцент Курач М.С. та викладачі долучились до обговорення питань семінару.

     Особливо цікавим для шепетівчан стало знайомство із навчальними майстернями та аудиторіями. Базою для практичної підготовки студентів спеціальності «Технологічна освіта» слугують 13 навчальних майстерень (ручної та художньої обробки деревини та металу; художньої обробки лози, глини та ін.), навчальна кузня. майстерня механічної обробки деревини із сучасним деревообробним устаткуванням та кабінет технічної творчості.

     Із захопленням розглядали мальовничі краєвиди, неповторні картини природи в ботанічному саду. Унікальності території надають тераси, створені за часів існування педінституту. Значна кількість рідкісних, оригінальних та унікальних видів природної флори, зібраних на цій території, лише підкреслює значення і роль Кременецького ботанічного саду у сфері збереження й охорони біорізноманіття.

     Незабутні враження справили відвідини Кремене́цького літерату́рно-меморіа́льного музе́ю Ю́ліуша Слова́цького — музею, присвяченого життю та творчості польського поета і драматурга та палацу Вишневецьких.  Задоволення від поїздки отримали всі учасники семінару, які щиро дякували за організацію цікавого методичного заходу Вихівській Галині Броніславівні. методисту управління освіти.

Ящук Юрій Олександрович, вчитель трудового навчання ЗОШ №8


На «КОЛОСОК» у вишиванках

$
0
0

      Під таким гаслом у загальноосвітніх навчальних закладах міста відбувся весняний етап Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК - 2017». Школярі міста взяли активну участь у весняному «Колоску». Цьогоріч це 1744 учні, що люблять природничі науки. Шепетівчани підтримали всеукраїнську акцію і прийшли на конкурс у вишиванках, зробивши його незабутнім, урочистим і святковим.

      Дякуємо учням, їх батькам, педагогам за чудове свято природничих наук!

Шепетівська ЗОШ№4

Шепетівська ЗОШ№6

Шепетівський НВК№1

Шепетівський НВК "ЗОШ-гімназія"

Шепетівський НВК№3

Шепетівська СЗОШ№2

Шепетівська СШ-інтернат

Всеукраїнська олімпіада «Зелена енергетика»

$
0
0

     З березня по квітень Національний Центр «Мала академія наук України» та Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» провели Всеукраїнську олімпіаду «Зелена енергетика» для учнів 10–11-х класів. Олімпіада проводилася у два етапи:

  • І етап – відбірний (заочний у формі тестування) – 1–4 березня.
  • ІІ етап – фінальний (всеукраїнський очний у Києві) – квітень.

     В останні дні квітня у м. Києві відбувся фінал Всеукраїнської олімпіади «Зелена енергетика». З усієї України було 28 учасників. Від Хмельницької області до участі у фіналі був запрошений учень 11-А класу Шепетівської СЗОШ №2 Гриценюк Василь.

     Учні не тільки змагались у виконанні комплексних завдань з фізики, також для них були організовані практичні заняття. Лекцію юним фізикам читав директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Сергій Петрович Денисюк. З напутнім словом до конкурсантів звернувся Президент НЦ «МАНУ», академік Національної академії наук України Довгий Станіслав Олексійович.

      Дякуємо Семенюку Олександру Васильовичу, учителю фізики СЗОШ №2 за результативну підготовку учня Гриценюка Василя.

Вітання з Днем Пам'яті, Днем Перемоги!

$
0
0
Знову Вічний вогонь обпікає серця,
Знову спогад далекий приносить неспокій,
Бо дорогам воєннім немає кінця,
Бо приходять до Вас побратими крізь роки,
Забираючи друзів в останній політ,
Щоб по їхніх стежках вже онуки ходили...
Тільки вічний вогонь об'єднує усіх,
Щоб вклонитися Вам і солдатським могилам.
З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!!!

Навчальний тренінг «Ресурсними стежками»

$
0
0

     5 травня 2017 року для практичних психологів та соціальних педагогів ДНЗ, ЗНЗ, ПНЗ відбувся навчальний тренінг «Ресурсними стежками» з питань запобігання професійного вигорання педагогічних працівників, їх відновлення та пошук ресурсів для забезпечення екологічних умов співпраці учасників НВП.

До уваги!

$
0
0

Шановні колеги!

    Останнім часом спостерігаються спроби залучення освітян області до реалізації різноманітних програм на території Російської Федерації шляхом організації олімпіад, семінарів, стажувань тощо. Разом з тим, вказані заходи використовуються Російською Федерацією для організації різного роду провокацій, підготовки публікацій в засобах масової інформації з метою дискредитації нашої держави на міжнародній арені.

     З початку 2014 року навчальними закладами та іншими освітніми установами нашої країни у зв'язку з анексією з боку РФ території АР Крим та підтримки нею терористів т.зв. «ДНР/ЛНР» (Луганської, Донецької областей), будь-яке співробітництво, в т.ч. на каналі гуманітарного обміну, із країною-агресором припинено.

     Відповідно, просимо представників освітньої сфери утриматись від участі у вказаних заходах, які можуть завдати шкоди іміджу нашої держави.

Директор Департаменту                              О.Фасоля

Засідання Школи кадрового резерву в ЗОШ№6

$
0
0

      Керівник навчального закладу сьогодні – це лідер, який веде колектив до змін. Бо ж сьогодення диктує впроваджувати сучасні технології, форми та методи навчання, виховання й розвитку особистості, забезпечувати високу якість освіти усім дітям та свідомо піклуватися про власну управлінську діяльність.

      Які риси має мати сучасний керівник, якого все частіше називають менеджером освіти? Які мають бути принципи керівництва та управлінські компетенції керівника? На ці запитання шукали відповіді учасники засідання Школи кадрового резерву, яке відбулося 11 травня 2017 року в ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 на тему «Розвиток особистісних якостей керівника. Риси сучасного керівника, принципи раціонального управління, специфічні вимоги до керівника ». На засіданні були присутні спеціаліст управління освіти Лихобаба О. В., керівник Школи кадрового резерву, директор НВК школи-гімназії Качоровська Н. В.

       Учасники школи активно долучилися до обговорення даного питання, досліджували власний стиль керівництва, давали відповіді на ситуації, які виникають і спробували розв'язати їх. А директор ЗОШ №6 Щур Н.М. презентувала власне баченням та досвід роботи щодо принципів та стилю власного управління закладом.

Творча група вчителів української мови і літератури

$
0
0

Можливості уроку невичерпні та сила його чарівна. Кожен урок — це крок до дозрівання інтелекту учня,

цеглина в основі чарівного будинку на ім'я Розвиток і Знання, без яких неможлива розумна, діяльна людина-творець.

      11 травня 2017 року на базі ЗОШ №8 відбулося засідання творчої групи учителів української мови та літератури з питання «Компетентісно зорієнтовані завдання в практиці вчителя-словесника». Для обговорення була обрана тема «Модель сучасного уроку з української мови з використанням компетентнісно зорієнтованих завдань». На засіданні обговорювалися такі питання:

  1. Культура сучасного уроку.
  2. Вимоги до сучасного уроку.
  3. Умови організації сучасного уроку.
  4. Типологія сучасних уроків та їх структура.

      Методист управління освіти Колоднюк О. А. зауважила, що сучасний урок – це передусім урок, на якому створено реальні для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості учня, що допомагає досягти високих результатів у навчанні. Це особистісно зорієнтований урок, у центрі якого особистість учня. Керівник творчої групи Малярчук Т.В. підготувала мультимедійну презентацію та буклети до теми. Члени творчої групи обмінялися думками та досвідом роботи щодо підвищення ефективності сучасного уроку, зокрема:

  • упровадженню інтерактивних технологій навчання;
  • шляхом переходу від традиційної форми викладання матеріалу до організації самостійної діяльності учнів;
  • урок повинен бути «вмонтованим» у діяльність учня, тому що в школі учень проводить значну частину свого життя;
  • використанню всіх можливостей для розвитку особистості дитини, її активного розумового зростання, глибокого й осмисленого засвоєння знань, для формування її моральних основ.


Готуємось до Дня Європи

$
0
0

ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо проведення декади з питання євроінтегрування України та Дня Європи

з/п

З А Х О Д И

Відповідальність

Термін

1

У навчальних закладах спланувати і провести заходи з відзначення декади з питання євроінтегрування України та Дня Європи

Керівники ЗНЗ, керівники ДНЗ, заступники директорів з виховної роботи

15-19 травня 2017р.

 

  • презентацію тематичних книжкових ілюстративних виставок, полиць «Європейська мозаїка»;

Бібліотекарі

15-19 травня 2017р.

 

  • уроки, тематичні лекції, бесіди, години;

Класні керівники

15-19 травня 2017р.

 

 

 

  • випуск шкільної тематичної газети, присвячений Дню Європи та співпраці України з Європейським Союзом «Інтеграція України в Європейську спільноту (формат А-1); виставка фоторобіт «Я в Європі» - фотографії, що були зроблені у Європі під час відпочинку, туристичних подорожей; виставка дитячих малюнків «Україна – європейська країна, українці – європейська нація!» (формат А-3)

Педагоги-організатори

Здати в музей М.Островського

до 17 травня 2017р.

(із заявками)

 

  • Єдиний День інформування учнів, батьків на тему «Україна – ЄС: реалії та перспективи співпраці»: виступи в класних колективах членів шкільної лекторської групи; години інформування з питань європейської інтеграції України;

Керівники ЗНЗ, керівники ДНЗ, заступники директорів з виховної роботи, лідери учнівського самоврядування

19 травня 2017р.

2

Взяти участь у регіональному святі «Європейська феєрія», присвяченому Дню Європи та європейській інтеграції України, яке відбудеться в обласному літературно-меморіальному музеї В.Островського:

Керівники ЗНЗ, керівники ДНЗ, заступники директорів з виховної роботи, лідери учнівського самоврядування

19 травня 2017р.

о 12.00

 

  • виставка фоторобіт «Euro Foto» - фотографії, що були зроблені у Європі під час відпочинку, туристичних подорожей тощо (формат А-4);

Заступники директорів з виховної роботи, педагоги

 

 

  • виставка дитячих малюнків «Україна – європейська країна, українці – європейська нація!»

Заступники директорів з виховної роботи, педагоги

 

 

  • виставка шкільної тематичної газети «Інтеграція України в Європейську спільноту» (форма А-1);

Заступники директорів з виховної роботи, педагоги

 

 

  • святковий концерт «Ми – частиночка Європи»

Загальноосвітні навчальні заклади – по 1- 2 номери,

Заявки подати в музей до 15 травня 2017р.

Початок- 12.00

 

  • конкурс малюнків на асфальті «Україна – центр Європи»

Педагоги-організатори

19 травня 2017р.

12.00 -13.00

3.

Розміщення інформації з нагоди відзначення Дня Європи, на сторінках ЗМІ, на офіційні веб-сайтах ЗНЗ, міського управління освіти.

Керівники ЗНЗ, заступники директорів з виховної роботи, лідери учнівського самоврядування

Травень 2017р.

"Здорова нація - майбутнє України"

$
0
0

      17 травня 2017 року відбулось урочисте відкриття басейну в дитячо-юнацькій спортивній школі. Відтепер шепетівчани матимуть можливість повноцінно займатись плаванням у рідному місті. З нагоди довгоочікуваної події з’їхалися представники влади міста, області, депутатський корпус, керівники підприємств, навчальних закладів, працівники управління освіти, громадськість.

       У своєму зверненні міський голова Полодюк Михайло Іванович привітав присутніх з відкриттям басейну та розповів про всі пройдені етапи роботи і труднощі, з якими довелось зіштовхнутися на шляху до цього святкового дня. Серед нагороджених в цей день були працівники освіти: директор ДЮСШ Романюк Тетяна Юріївна, в.о. начальника господарської групи Довгалюк Людмила Степанівна, інженер господарської групи управління освіти Старик Василь Костянтинович.

     З вітальними словами виступила начальник управління освіти Тихончук Людмила Іванівна: “Я дуже вдячна всім, хто долучився до робіт із завершення нашого басейну, усім, хто вірив, підтримував і допомагав. Відтепер у кожного учня та вихованця міста є можливість покращити своє здоров’я, загартуватися плаванням, забути про шкідливі звички, оточити себе спортивними, цілеспрямованими та цікавими однолітками, готовими змінити Україну на краще!».

      З нагоди відкриття басейну директор ДЮСШ Романюк Тетяна Юріївна отримала освітянські подарунки: сертифікат від управління освіти, дитячий спортивний інвентар для занять в басейні від завідувачів дошкільних навчальних закладів, підлогову вазу від директорів шкіл. 

       Інформацію стосовно графіку роботи басейну, можливостей відвідин його дітьми та дорослими можна дізнатися в адміністрації ДЮСШ.

День пам'яті жертв депортації кримських татар

$
0
0

       Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).

       Офіційною підставою для депортації кримськотатарського народу стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859сс "Про кримських татар"від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами. 

       За офіційними даними було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами – 228 500, з яких упродовж першого півтора року померло близько 110 тисяч осіб. В каральній операції брали участь 32 тисячі співробітників НКВС.

       Людям на збори давалося від декількох хвилин до півгодини, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд та побутовий інвентар.

      Переважна частина депортованих була направлена на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, а ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну. Депортація була одним із засобів "детатаризації"Криму.

Всесвітній день вишиванки

$
0
0

          Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого. Вишиванка — наша національна святиня. Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг.

Нехай це свято зітре кордони й об'єднає українців по всьому світу!

 

Майбутнє творимо сьогодні

$
0
0

       Під таким гаслом в Хмельницькому обласному драматичному театрі імені М. Старицького відбулось віншування учнівської еліти області.

       До учасників урочистого зібрання з нагоди вручення премій переможцям обласних етапів олімпіад з навчальних предметів та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017 році зі словами вітання звернулись: голова обласної державної адміністрації О. Корнійчук, голова обласної ради М. Загородний, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації О. Фасоля, ректори вищих навчальних закладів, науково-педагогічні працівники обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

        Від імені талановитої юні Хмельниччини до учасників дійства звернулась Слюсар Софія, учениця НВК «ЗОШ-гімназія»,  переможець Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

        Науковий пошук, працелюбність та наполегливість школярів отримала гідну оцінку. Цьогоріч загальна сума виділена на преміювання юних обдарувань становить більше 458 тисяч гривень. Із 498 премій, що були вручені на святі – 48 отримали шепетівчани. Пишаємося здобутками наших школярів і дякуємо за наполегливу результативну працю учителям та науковим керівникам переможців.

Переможці обласного етапу конкурсу-захисту наукиво-дослідницьких робіт членів МАН України Слюсар Софія та Царик Юлія

Переможець Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту наукиво-дослідницьких робіт членів МАН України Слюсар Софія

Viewing all 1554 articles
Browse latest View live